Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Matematik Evi’nde Güz Dönemi Kayıtları Başlıyor Matematik Evi’nde Güz Dönemi Kayıtları Başlıyor

Yıl boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen Tepebaşı Belediyesi, yaz tatilinde de çocukları Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı ile buluşturuyor. Özellikle kırsal mahalledeki çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve yaz tatilini verimli geçirebilmeleri için hazırlanan araç hizmet vermeye devam ediyor. Her yaş grubuna uygun kitapların bulunduğu araçta aynı zamanda eğitici ve öğretici oyunların yer aldığı tablet de çocukların kullanımına sunuluyor.

Çocuklar çok memnun

Her gün farklı kırsal mahallelerde uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılarak yaz tatilini verimli geçirmeleri sağlanıyor. Son olarak Gökçedere, Hasanbey, Muttalip, Yeni Akçayır ve Çukurhisar mahallelerine giden araç, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kütüphaneden aldıkları kitapları okuyan çocuklar, açık havada da film izlemenin keyfini de çıkarttı. Ayrıca etkinlikte Tepebaşı Belediyesi Rekreasyon Ekibi de çocukların motor ve zihin gelişimine katkı sağlayacak oyunlar oynattı.

Çocuklar, etkinlikleri çok beğendiklerini ve eğlendiklerini, kitap okumaktan, çeşitli etkinliklere katılmaktan mutlu olduklarını belirterek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.