Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Alpay Burak Doğru’nun, “Mikro Tıp Ressamlığı ve Mikro Ressamlık” alanında açtığı ilk kişisel sergisi, Hafif Neşter Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde görkemli bir törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

22 Mart Dünya Su Günü'ne Özel Gösteri 22 Mart Dünya Su Günü'ne Özel Gösteri

Yıl boyunca birbirinden özel sergilere ev sahipliği yaparak resim, cam ve seramik sanatı ile sanatseverlerin göz bebeği olan Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor.Türkiyedeki 2, dünyada ise 35 “Tıbbi Mikro Ressam ve Mikro Ressam”dan biri
olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve SinirCerrahisi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Alpay Burak Doğru, ilk kişisel sergisini Eskişehir’de açtı. Doğru’nun pirinç tanesi, incir çekirdeği, dil çubuğu, madeni para, hap ambalajı, poşet çay, makarna, kabak çekirdeği gibi objelere büyüteçle görülebilen resimlerle oluşturduğu tıbbi mikro ve mikro resim sergisi “Hafif Neşter” görkemli bir törenle sanatseverlerin izlenimine sunuldu. Tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kent MüzeleriKompleksi Sergi Salonu’nda yapılan açılışa Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr.
Yılmaz Büyükerşen, bürokratlar, akademisyenler, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.