Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde en büyük sorunlardan olan suya erişim konusunda çalışmalarını sürdürüyor. ESKİ Genel Müdürlüğü bölgeye gönderdiği uzman personeli, bakım ve onarım araçları ile Kahramanmaraş Nurhak ilçesindeki çadır kente yeni su hattı çekerken, bölgede hasar alan içme ve kullanma suyu hatlarında bakım onarım çalışmalarını da sürdürüyor.

Depremde Yitirilenler Dünya Saati’nde Anıldı Depremde Yitirilenler Dünya Saati’nde Anıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani yardımların yanı sıra bölgede çözülmesi gereken acil konularla ilgili de faaliyetlerini
sürdürüyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri afet bölgesinde başta arama kurtarma olmak üzere faaliyetlerini sürdürürken, bir yandan da depremzedelerin suya erişimi sorununu çözmek üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde deprem sonrası ağır hasar alan altyapı nedeniyle su sorunu yaşanırken, ESKİ ekipleri AFAD tarafından kurulan çadır kente yeni su hattı çekimi gerçekleştirdi. Kar ve soğuk havaya rağmen ekipler canla başla çalışırken, afet bölgesinde vatandaşların suya erişim konusunda hat, bakım, onarım çalışmaları aralıksız devam edecek.