Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binası Toplantı Salonunda Sebze Yetiştiriciliği konusunda kurs düzenlendi. Söz konusu kurs 26 Aralık 2022 tarihi itibariyle başlamış olup, 30 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Söz konusu eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı arasında yapılan İşbirliği ProtokolüTepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personel Dr. Gül Kılıç tarafından veriliyor. Eğitime 20 çiftçi katılmış olup; 124 saat ve 9 modülden oluşan programda fide yetiştiriciliği, toprak hazırlığı, bitki besin elementleri, gübreleme ve doğru sulama yöntemleri anlatılmaktadır. Söz konusu eğitimde ayrıca bitki koruma ürünlerinin doğru kullanımı, sebze hastalık ve zararlıları hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Tarım İşçisi Kadınlara Yönelik Eğitimler Devam Ediyor Tarım İşçisi Kadınlara Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Üretilen ürünlerden daha fazla verim alınması, kaliteli tarım ürünlerine erişebilirliğin sağlanması amacıyla düzenlenen Sebze Yetiştiriciliği kursu sonunda 9 modülden başarılı olan çiftçilere Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından sertifika verilecektir. Eskişehir İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince program dahilinde veya çiftçilerin talebi doğrultusunda program dışı olmak üzere tarım ve hayvancılık alanlarında konu bazlı eğitimler verilmekte olup; faydalanmak isteyen çiftçilerimiz ve ilgilenen vatandaşlarımız ilgili eğitim toplantılara ve kurslara başvuru yapabilirler.