Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cemile Bozdemir Özel’in açılış konuşmasıyla başlayan ve “Haydi Kampüs Hareket Et” sloganı ile gerçekleştirilen şenlik, Ankara’dan katılan ve 11 yıldır aktif olarak zumba eğitmenliği yapan Oben Lermi tarafından düzenlenen zumba etkinliği ile devam etti. Ayrıca şenlik kapsamında fiziksel aktivite yarışmaları düzenlenerek, çeşitli kategorilerde başarılı olan öğrencilere fiziksel aktiviteyi teşvik edici hediyeler verildi. ESOGÜ personeli ve öğrencilerinin ilgi gösterdiği Fiziksel AktiviteŞenliği ile sağlığın korunmasında fiziksel aktivitenin rolü bir kez daha vurgulandı.

5. Eskişehir Sağlık Ve Bilişim Sempozyumu ESOGÜ'de Düzenlendi 5. Eskişehir Sağlık Ve Bilişim Sempozyumu ESOGÜ'de Düzenlendi


Sağlıklı yaşam için önerilen fiziksel aktivite düzeylerine ulaşamama durumunda oluşan fiziksel inaktivite, acil eylem planı gerektiren bir ‘pandemi’ olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü, fiziksel aktivite artışını sağlayacak stratejilerin belirlenerek 2030 yılına kadar fiziksel inaktivitenin %15 oranında azaltılmasını hedeflemiştir.