31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, cadde cadde sokak sokak gezerek hem vatandaşla hem de esnafla bir araya geliyor. Son olarak Emek Mahallesi’nde bulunan Ertaş Caddesi’ni ve Erenköy Mahallesi’ni gezen Başkan Kurt, esnafa işlerinde kolaylıklar diledi.

Vatandaşlar, yol boyunca Başkan Kurt ‘a büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor? Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor?

Kazım Kurt: "Vatandaş Bulguru Mercimeği Avuç Hesabı Alıyor"

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlatan Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin yoksulluk olduğunun altını çizdi.

Kazım Kurt; “Asgari ücrete yılbaşında yaptıkları zam, daha işçinin cebine girmeden eridi. Yıllarca bu ülkede alın teri döken, emek harcayan emeklimizin hali ortada. Ramazan ayı gelmeden ete ve tavuğa 1
haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor.” diyen Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Son bir yılda açlık sınırında 9 bin 207 lira, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması gereken harcamada 18 bin 524 lira ve yoksulluk sınırında ise 27 bin 731 liralık artış oldu. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Ar-Ge birimi KAMU-AR’ın yaptığı hesaplamalara göre yoksulluk sınırı Mart’ta 4 bin 905 lira daha artarak 57 bin 280 liraya yükseldi. Açlık sınırı Mart ayında ilk kez 20 bin lira sınırını aştı. Türkiye artık yönetilemiyor. Ekonomi gittikçe kötüleşiyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün. Pazar günü sandığa gidecek hemşehrilemiz tüm bunları düşünerek oyunu kullansın.”