Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ve esnafları ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Türkmentokat, Yörükkaracaören ve Kanlıpınar Mahallelerini ziyaret etti. Gittiği mahallelerde Odunpazarı Belediyesi’nin kırsal mahallelerde yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Kurt, yeni dönemde kırsal mahallelere daha fazla ağırlık vereceklerini
söyledi.


Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı
Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. Başkan Kurt, son olarak
Türkmentokat, Yürükkaracaören ve Kanlıpınar Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Kurt’un ilk adresi
Türkmentokat Mahallesi oldu. Türkmentokat Mahalle Muhtarı Ali Osman Güzel ve mahalle sakinleri
ile bir araya gelen Başkan Kurt, Türkmentokat Mahallesi’nin ardından Yürükkaracaören Mahallesi’ne
gitti. Burada Yürükkaracaören Mahalle Muhtarı Ahmet Savi ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen
Başkan Kurt, ardından da Kanlıpınar Mahallesi’ne gitti. Başkan Kurt burada Kanlıpınar Mahalle
Muhtarı Erdal Çeliktaş ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

İsmail Candemir'den 23 Nisan Mesajı İsmail Candemir'den 23 Nisan Mesajı

Kazım Kurt Kırsal Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor (9)

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Kuyumcular Çarşısı, Sıcak Sular, Savtekin ve Yunus Emre Caddesi esnafını ziyaret etti. Başkan Kurt’a Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ve CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz da eşlik etti.

Vatandaşlar, yol boyunca Başkan Kurt ve Ünlüce’ye büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı.


Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zam geldiğinin belirten Başkan Kurt, “Bugün asgari ücret yoksulluk sınırına ulaştı. Ramazan Ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Bazı marketler tatlıların fiyat etiketlerine 100 gr’lık ederini yazıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün.” diye konuştu.