Yıl boyunca birbirinden özel sergilerle sanatseverlerin göz bebeği olan Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor.

     2016-2020 yılları arasında Kara Harp Okulu 1976'lılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Dernek Başkanlığı yaptığı dönemde devre arkadaşları ve eşlerinin oluşturduğu Sanat-76 Grubu'nun Ankara ve İstanbul'da sergi açmasını sağlayan emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık anısına düzenlenen anlamlı sergi için düzenlenen açılış töreni büyük ilgi gördü.

    Tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda gerçekleşen açılışa Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Selahattin Kısacık’ın ailesi, Kara Harp Okulu 1976'lılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği üyeleri, Türkiye Emekli Subaylar Derneği üyeleri, emekli asker ve eşleri, akademisyenler, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

   Açılışta bir konuşma yapan ve sergide emeği geçenleri kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, “Böylesi anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Bu özel sergiyi tüm sanatseverler mutlaka görmeli. Emeklerinize sağlık, teşekkür ediyorum.” dedi. Sanat-76 Grubu Başkanı emekli Tuğgeneral Fevzi Cömert’te nazik ev sahipliği için Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

    Konuşmaların ardından "Sanat 76 Karma Resim Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri ve davetliler eserleri birlikte incelerken, sanatseverler 3 Eylül’e kadar Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda bu özel sergiyi ziyaret edebilecekler.