CHP İlçe Yönetimlerinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret CHP İlçe Yönetimlerinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir 8 Mart Kadınlar Günü mesajında;

"Neşet Ertaş'ın da ifadesi ile 'Kadınlar insandır, biz insanoğlu...'

Kadınlar merhamet, şefkat, sevgi ve fedakarlığın sembolüdür. Milletimizin kadınları da tarih boyunca İstiklâl ve istikbâl mücadelelerinde daima en ön safta yer aldıklarını, kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınların, geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bıraktıklar.

Ziya Gökalp'in de ifadesi ile;

'Kadın yükselmezse alçalır vatan.
Samimi olamaz, onsuz bir irfan.'

Türk Kadını; özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde sergilediği fedakâr, vatansever ve özverili davranışlarıyla kahramanlıkların en güzel örneklerini ortaya koymuştur.

Dünya Kadınlar Günü; kadınların, eşitlik, iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Bugün gelinen noktada Anadolu Kadınları; iş hayatı, eğitim, sağlık, siyaset, edebiyat, ekonomi, sanata varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, ülkemizin en büyük teminatı olmuştur. Daima özverinin, mücadelenin, sevginin kaynağı ve temsilcisi olmuştur.

Bu vesileyle yürekleri sevgi dolu başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri, teşkilatımızda ki bütün kadınlar olmak üzere, fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum.

Şiddetin değil, sevginin, saygının hakim olması dilek ve temennisiyle..." ifadelerine yer verdi.