Küçük Arda, anne ve babasının cansız bedeni arasında yaşama tutundu

Depremde Yitirilenler Dünya Saati’nde Anıldı Depremde Yitirilenler Dünya Saati’nde Anıldı

Kahramanmaraş Elbistan'da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde 8 yaşındaki Arda, ailesiyle birlikte enkaz altında kaldı. Anne ve babasının cansız bedeniyle yan yana yatan küçük Arda, 22 saat sonra kurtarıldı.
Kahramanmaraş Elbistan'da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde, ilçede bulunan birçok bina yıkıldı. 8 yaşındaki Arda Gül ve ailesi oturdukları evin yıkılmasıyla enkaz altında kaldı. Enkazın altında kalan Arda'nın annesi, babası ve babaannesi hayatını kaybetti.
Enkaz altında Arda'nın sesini duyan akrabaları, durumu yetkililere haber verdi. Polis Arama-Kurtarma ve AFAD ekipleri, 8 yaşındaki Arda Gül’ü kurtarmak için çalışma başlattı. Binanın üzerine bulunan molozlar kepçe yardımıyla kaldırıldı. Ailesiyle birlikte enkazın içinde sıkışan Arda Gül için 13 saatlik bir çalışma yürütüldü. Sıkıştığı yerden çıkarılan küçük Arda, sağlık ekiplerine teslim edildi. Eksi 5 derecede 24 saat enkazın altında kalan Arda’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Küçük Arda’yı bulunduğu yerden çıkaran görevliler de birbirlerine sarılarak mutluluğu paylaştı.

"Tarif edilemez bir mutluluk"
Ankara Polis Arama-Kurtarma'da görevli Polis Memuru Şenol İcik, "Arda'yı çıkardığımız için çok mutluyuz. Polis Arama-Kurtarma ve STK’larımız ortaklaşa bir çalışma yaptık. 13-14 saatlik bir çalışma sonucunda Arda'yı sağ salim çıkarmayı başardık. Ekip arkadaşlarımın ellerine sağlık. Arda bizim kardeşimiz, oğlumuz gibiydi. Onu çıkarmak için çok mücadele verdik. Çok ince şekilde çalışmak zorundaydık. Çok mutluyuz. Tarif edilemez bir mutluluk" dedi.