Odunpazarı Belediyesi, “Afetlerde Doğru Davranış Eğitimi” düzenledi. Eğitime çok sayıda vatandaş katıldı. OBAK eğitimcileri tarafından verilen eğitimde, afetler sırasında yapılması gereken doğru davranış şekillerinin birbirinden farklı olduğu vurgulandı.

Yeryüzü Ekoloji Okulu Şubat Atölyeleri Başlıyor Yeryüzü Ekoloji Okulu Şubat Atölyeleri Başlıyor

Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), AFAD iş birliği ile “Afetlerde Doğru Davranış Eğitimi ve Afet Farkındalık eğitimi” düzenledi. Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen eğitimi, OBAK’ın eğitmenlerinden Ercan
Temel verdi. Afet anında neler yapılması gerektiğinin anlatıldığı eğitimde, Temel afet sonrası ev içinde meydana gelecek olaylar hakkında da bilgi verdi. Yangın söndürme tüplerinin nasıl kullanılacağından toplanma alanlarına kadar birçok konu hakkında bilgi veren Temel, “Afetlere hazırlıkta en önemli iki konu; afetler hakkında bilgi sahibi olmak ve afetler sırasında doğru davranış şekillerini öğrenmektir. Ülkemizde sıklıkla görülen deprem, heyelan, sel ve çığ düşmesi gibi doğal afetler sırasında yapılması gereken doğru davranış şekilleri farklıdır” dedi.