Odunpazarı Belediye Tiyatrosu'na 3 Ödül Birden Odunpazarı Belediye Tiyatrosu'na 3 Ödül Birden

Odunpazarı Belediyesi Türk Müziği Korosu, Yıl Sonu Konseri ile dinleyicilerine müzik şöleni yaşattı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi.


Odunpazarı Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Müziği Korosu, Yıl Sonu Konseri verdi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen konserin şefliğini, Ergün Elibaş yaptı. Eskişehirliler, Türk Müziği Korosu Yıl Sonu Konserine yoğun ilgi gösterdi. Konser iki bölümden oluşurken, Türk Müziği Korosu konserin ilk bölümünde Süz-i Dil
makamından, eserler icraları gerçekleştirdi. Birinci bölümde koristler, eski ve geleneksel icraları güncel tavırla harmanlayıp dinleyicilerine güzel bir buket sundu.


Konserin ikinci bölümünde ise solist Sabiha üstün Şedd-i Arâban Makamından “Bâde-i vuslât içilsin kâse-i fağfurdan”, “Görülmemiş devr-i Yûsuf’dan beri hiç böyle güzel”, Nihavend makamından “Mümkün mü unutmak güzelim, neydi o akşam?” eserlerini seslendirdi.


Konserde solist Zekai Serinker nihavend makamından “Sonbahârı bir genç kızla hisarlarda geçirdim”, “Çamlarda şafak rengi gibi gönlüme aktın”, “Süzüp süzüp de ey melek, o çeşm-i nîm-hâbını” eserlerini icra etti. Solist Fügen Özay Çoban ise Hisarbûselik Makamından “Beni de alın ne olur koynunuza hâtıralar”, “Dök zülfünü meydâna gel” eserlerini seslendirdi.
Dinleyicinin adeta mest olduğu Türk Müziği Korosu Yıl Sonu Konseri’nde Udda Erkan Yalçınkaya, klasik kemençede Orhan Eryılmaz, kanunda Ömer Faruk Bayrakçı, tanburda Meriç Düzbaş, kemanda Enis Ertan neyde ise Özkan Güneş Abanas yer aldı. Konserin sunumunu ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sunuculuk Atölyesi’nden Serpil Vurucu üstlendi.

Editör: Buğrahan Doğangil