Odunpazarı Belediyesi, Büyükdere Halk Merkezi’nde kadınlara ‘Omurga Sağlığı Eğitimi’ düzenledi. Büyükdere Halk Merkezinde gerçekleşen atölyelere ve spor grubuna katılan kadınların yer aldığı eğitim, fizyoterapist Selin Karaca tarafından verildi.

Sağlık Ekipleri Ambulansta Doğum Yaptırdı Sağlık Ekipleri Ambulansta Doğum Yaptırdı

Eğitim boyunca Karaca, kadınlara omurga sağlığı; bel, boyun, sırt ağrıları; doğru postür, doğru bilinen yanlışlar, egzersizin önemi hakkında bilgi verdi. Özgüven artması, yaralanmaların önlenmesi, yorgunluğun gecikmesi, akciğerlere giden havanın fazlalaşması, ağrılı sağlık sorunlarının önlenmesi için doğru duruşun çok önemli olduğunu söyleyen Karaca, boyun, sırt ve bel ağrılarının nedenleri konusunda da bilgi verdi. Karaca, boyun, sırt ve bel ağrıları hakkında çözüm önerilerinde de bulundu. Karaca, “Omurga sağlığı, mutlu bir yaşamın en temel özelliğidir. Çoğu zaman küçük değişiklikler, bizleri büyük omurga sorunlarından korur” dedi. Omurga Sağlığı Eğitiminin ara tatilden sonra ortopedik protez ve ortez teknikeri eşliğinde tekrar gerçekleşeceğini belirten yetkililer, halk sağlığı ile ilgili benzer eğitimlerin halk
merkezlerinde devam edeceğini ifade etti. Eğitime katılan kadınlar ise kendileri için bu eğitimleri düzenleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a ve Büyükdere Halk Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.