Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün her yaştan kadının spor yapabilmesi için uzun yıllardır sürdürdüğü ve bir gelenek haline gelen parklarda spor etkinlikleri, 2023 yılı yaz döneminde de büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kentpark, Bilgi Parkı, Uğur Mumcu, Selami Vardar Halk Merkezi Parkı ve Üniversite Evleri içerisinde bulunan Kadir Akkaş Halk Merkezi yanında gerçekleştirilen sabah sporu etkinliklerinde kadınlar, park alanlarında uzman spor eğitmenleri ile step-aerobik pilates ve yoga yaparak güne zinde bir şekilde başladı.

Eskişehirspor Kadınlar 3. Lig'te Tur Atladı Eskişehirspor Kadınlar 3. Lig'te Tur Atladı

Parklarda spor etkinliğinin kapanış programı Kentpark’ta gerçekleştirildi. Diğer parklardan kadınların da katılımı ile gerçekleşen programda kadınlar, yoga, step, zumba ve dans etkinlikleri ile yaz dönemini kapattılar. Spor sonrasında kadınlar, kendilerine spor yapma imkânı sunan etkinlikler nedeniyle Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Sabahları yapılan spor etkinlikleri ile kadınların sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunduklarını belirten Odunpazarı Belediyesi yetkilileri spor etkinliklerinin önümüzdeki yaz döneminde tekrar başlayacağını duyurdu.