AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un 'Odunpazarı'na 100 Kreş' vaadi tam anlamıyla bir fiyaskoya dönüşmüş durumdadır. Başkan Kurt, göreve başladığı 2014 yılından bu yana, vadettiği kreşlerin yalnızca 8 tanesini hayata geçirebilmiş, böylece vatandaşlara verdiği sözün sadece yüzde 8'sini yerine getirebilmiştir.

Yenilik Partili Ortatepe: "Enflasyonun Sorumlusu İşletmeler Değil" Yenilik Partili Ortatepe: "Enflasyonun Sorumlusu İşletmeler Değil"


Başkan Kurt, mevcut kreşleri manipüle ederek, tek bir binada kreş ve oyuncak kütüphanesi/oyun odası gibi birden fazla hizmeti sunarak kreş sayısını şişirmeye çalışmıştır. Ancak bu, 1-2 odalı bir mekanın kreş olarak sunulmasının ne kadar absürt olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu, açıkça vatandaşları yanıltmaktır.


92 kreşin yapılamaması için “tasarruf tedbirleri” bahanesine sığınmak, diğer belediyelerinin yüzlerce kreş yapabildiği bir dönemde tam anlamıyla bir bahane olarak kalıyor. Kazım Kurt'un 10 yıllık görev sürecinde 100 kreş sözü verip sadece 8 tam zamanlı kreş açması ve bunu tasarruf tedbirlerine bağlaması kabul edilemez. 2021'de yürürlüğe giren tasarruf tedbirleri sonrasında 6 kreş açması ve bunun hayırseverlerin katkılarıyla yapıldığını iddia etmesi komiktir. 


Ayrıca; Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan bu 8 kreşin çoğunun standartlara uymaması, çocukların ihtiyaçlarına uygun olmaması, düzgün ortamların sağlanamaması, bazı kreşlerin apartman dairesi gibi dar alanlarda hizmet vermesi, Başkan Kurt'un yalnızca projelerde değil, aynı zamanda uygulamada da başarısız olduğunu göstermektedir."