Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.


Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

ESTÜ'nün Başarılı Hidroana Takımından Rektör Özcan'a Ziyaret ESTÜ'nün Başarılı Hidroana Takımından Rektör Özcan'a Ziyaret


Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda 03-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek atölye çalışmaları arasında; Minyatür torna atölyesi (5-8 yaş), çocuklarla arkeolojik kazı atölyesi (7-10 yaş), çocuklara masal atölyesi (5-8 yaş), şerbet yapım atölyesi (anne- çocuk), ses, ritim, oyun atölyesi (4-6 yaş) yer alıyor.


Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00/3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Editör: Buğrahan Doğangil