Fatih Fen Lisesi Sporda Başarıya Doymuyor Fatih Fen Lisesi Sporda Başarıya Doymuyor

Gazetecilik Bölümü, İletişim programlarının akreditasyonu ile ilgili olarak Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği “Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi” sahibi olan İLAD’a akreditasyon başvurusunda bulundu.
İLAD, Türkiye’deki iletişim eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapıyor. Akreditasyon için başvuru yapan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Gazetecilik Bölümü, eğitim çalışmaları, öğrenme çıktıları, öğretim kadrosu, fiziki imkanları, program altyapısı, organizasyon ve karar alma süreçleri, kurumunun desteği ve mali kaynakları gibi birçok konuda İLAD tarafından yılsonunda değerlendirilecek. İLAD’ın bu değerlendirmesi olumlu sonuçlandığında akreditasyonu almaya hak kazanacak.

Prof. Dr. Ertekin: “Çağımızın önemli değeri olan kalite yönetimi eğitimde de verimliliği arttırıyor"
İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin fakültedeki akreditasyon çalışmalarını şöyle özetledi: “Çağımızın önemli değeri olan kalite yönetimi her alanda olduğu gibi eğitimde de verimliliği arttırıyor. Köklü bir geçmişe, güçlü bir akademik kadroya sahip İletişim Bilimleri Fakültesi olarak iletişim eğitim programları için akreditasyon almaya hak kazanabilmek için çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda Gazetecilik Bölümümüz bu sene İLAD akreditasyonuna başvurdu. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İletişim Tasarımı Bölümü ile Sinema ve Televizyon Bölümü ise akreditasyona 2025 yılında başvurmak için hazırlıklarını yürütüyor.”

Prof. Dr. Cangöz: "Bölümümüzde akreditasyon sürecini başlattık"
Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İncilay Cangöz ise akreditasyon ile ilgili olarak, “Bölümümüzde akreditasyon sürecini başlattık. Tüm bölüm hocalarımızın desteği ile eğitim-öğretim çalışmalarımızı, ders programlarımızı, fiziki yeterliliklerimizi, staj çalışmalarımızı, teknoloji ve bilişim altyapısı ile akademik faaliyetlerimiz gibi birçok süreci akreditasyon kapsamında yeniden gözden geçiriyoruz” ifadelerine yer verdi.