Fatih Fen Lisesi'nden Dünya Çapında Başarı Fatih Fen Lisesi'nden Dünya Çapında Başarı

Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları öğle yemeğinde oluşan uzun kuyruklar sonucu büyük sıkıntı çektiklerini dile getirdi. Bu durumdan ötürü öğrenciler derse yetişmekte zorlanırken, çalışanlar da mesaiye geç başlamak zorunda kaldı.

Yunusemre Kampüsü içinde Yeni Öğrenci Yemekhanesi ile Merkez Yemekhane olmak üzere iki adet yemekhanenin bulunduğunu belirten Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve personelleri yemekhanelerde yaşanan aksaklıklardan dolayı mağdur olduklarını belirttiler.

Yeni Öğrenci Yemekhanesi'nde alt katın kapatılmasından dolayı sadece üst katta yemekhane hizmeti verildi. Üst katta sadece tek turnikenin çalıştığını, diğer turnikenin vejetaryen olarak ayrıldığını belirten öğrenciler;

“İki katlı yemekhanenin sadece üst katı dün açıktı. Alt katı kapatmışlar. Burada yemek yiyebilmek için bir saate yakın kuyruk bekledik. Bu katta bulunan iki turnike maalesef çalışmıyor. Diğer turnikeyi vejetaryen yemek alanlar için ayırıyorlar. Ancak vejetaryen yemek yiyenlerin sayısı çok az. Turnike bomboş duruyor. Biz de diğer kalan tek turnikede dakikalarca sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Derslerimize yetişemedik, geç kaldık. Bir yemek yemek için bu kadar uzun süre beklenmez, beklenmemeli.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Üniversite personeli de öğle arasında yemekhane önünde uzun süre kuyruk beklemekten bıktıklarını belirterek;

“Merkez Yemekhane maalesef yetmiyor. Artık yemekhaneye öğrencileri de alıyorlar. Sıra bize neredeyse hiç gelmiyor. Tek turnikede dakikalarca sıra beklemek zorunda kalıyoruz. Çoğu zaman mesaiye geç kalıyoruz. Bu duruma bir çözüm bulunmalı artık.” diye konuştular.

Öğrenciler ve çalışanlar yemekhanelerde daha düzenli bir sistemin oluşturulmasını ve dakikalarca yemek kuyruğunda beklemek istemediklerini de net şekilde dile getirdi ve bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.