Eskişehir'in Milli Gururuna Eskişehirspor Forması Armağan Ettiler Eskişehir'in Milli Gururuna Eskişehirspor Forması Armağan Ettiler

Eskişehir'i başarı ile temsil eden Anadolu Üniversitesi, Play-Off 2. Turu'nda Efeler 09 ile oynayacağı maç için Eskişehir İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nden Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nu talep etti. Kulübün bu talebi İl Müdürü Osman Ercan tarafından, stadyumun bakımda olacağı nedeniyle reddedildi. 

6 Mayıs Pazartesi günü oynanacak mücadelede tribün desteğini arkasına almak isteyen Anadolu Üniversitesi sezon boyu maçlarını oynadığı ESOGÜ Stadyumu yerine Atatürk Stadyumu'nda maçı oynamak istiyordu. Bu talebin reddedilmesi kulüpte şaşkınlık yarattı. Aynı zamanda Eskişehir kamuoyunda da stadyumun üniversite ekibine verilmemesi büyük yankı uyandırdı.

Bunun üzerine başta AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu olmak üzere devreye giren Eskişehirli siyasiler  Eskişehir İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nden Anadolu Üniversitesi SK'ya izin çıkmasını sağladı.

Anadolu Üniversitesi SK - Efeler 09 maçı Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak.