Seyahat acentelerini ziyaret ederek sektör temsilcileri ile tatil sezonunu değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, yüksek enflasyon rakamları ile tatil yapmanın da hayal haline geldiğini söyledi.

Düşen alım gücü ile temel gereksinimlerini karşılamakta zorlanan dar gelirli vatandaşlardan sonra orta gelir grubunun da tatil yapamaz hale geldiğine dikkat çeken Süllü,  “Görüştüğümüz sektör temsilcileri, artan girdi maliyetleriyle yükselen bedeller karşısında  vatandaşların geçen yıl tatil yaptıkları aynı otele gidemediklerini söylüyor. Geçen yıl otel ve tatil köylerinde tatil yapan yerli turist oranı, yüzde 25-30 iken bu yıl yüzde 8-10 ’a düştüğünü belirtiyorlar. Paramızın değerinin iyice düşmesiyle Türk vatandaşları tatil yapamazken düşük gelir düzeyli yabancı turistler en lüks yerlerde tatil yapabiliyor.“ dedi.

Üç tarafı denizlerle çevrili, doğal ve tarihi güzellikler dolu Türkiye’de, yıl boyu çalışan, emek harcayan vatandaşların tatil hakkının geçim derdine takıldığına dikkat çeken Dr. Jale Nur Süllü, “Vatandaşlarımıza kendi ülkesinde tatili zehir edenler, israf düzenini kuran, aldıkları üç maaşla, ballı ihalelerle en lüks tatilleri yapan saray ve çevresidir. Bu düzenin haktan ve halktan yana değişmesine az kaldı.” dedi.

"İnternet gazeteciliği düzenlemesi çok yetersiz" "İnternet gazeteciliği düzenlemesi çok yetersiz"