AK Parti Heyetinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret AK Parti Heyetinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce hem kent merkezi hem de kırsalda yürüttüğü çalışmalarla gece gündüz demeden vatandaşlarla buluşuyor, taleplerini dinliyor.
Son olarak sağlık sisteminin en önemli parçalarından biri olan eczanelere ziyaret gerçekleştiren Ünlüce, eczacıların talep ve sorunlarını dinleyerek, sağlık sistemi üzerine kendileriyle sohbet etti. Gece nöbetinde olan Bakılan, Noor ve Ezgi Eczaneleri’ni ziyaret eden Ünlüce, hem eczacılar hem de ilaç almaya gelen vatandaşlarla sohbet etti. Eczanelerin halk sağlığı açısından çok önemli bir rolü olduğunu belirten Ünlüce “Halk sağlığı için özveriyle çalışan eczanelerimizi nöbetlerinde ziyaret ettik, sorunlarını konuştuk. Eczacılık Fakültelerinin artışına bağlı işsiz eczacı sayısının artması, ilaç fiyatlarının her geçen gün yükselmesi ve birçok ilacın bulunmaması, artan kira, işçilik ve diğer maliyetler sebebiyle eczanelerimizin birçoğunun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu üzülerek öğrendim” diyerek sosyal devlet anlayışı ile sağlık sistemindeki tüm sorunların çözülmesini temenni ettiğini ifade etti. Şehirdeki nöbetçi eczane sayısının 7’den 9’a çıkmasının hem eczacılar hem de vatandaşlar açısından çok olumlu olduğunu belirten Ünlüce, bu kararı alanlara teşekkür etti.
Ünlüce’yi hem merkezde hem de kırsalda birçok noktada çalışırken gördüklerini ve sosyal medyadan yakından takip ettiklerini ifade eden eczacılar ise kendisini gece nöbetinde eczanelerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.