Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerlerin 2022-2023 yıl sonu kapanış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Düzenlenen yıl sonu kapanış programına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, Millet İttifakı il başkanları, Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Buluşmada belediye çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine bilgiler veren Başkan Ataç, vatandaş ile bir araya gelerek yaptığı istişarelerin, hizmetlerin kaliteli şekilde vatandaşa ulaşmasında çok önemli olduğunu kaydetti. Başkan Ataç, “Çok büyük güzellik yaratıyorsunuz. Şurada kendinizi bir görseniz o kadar güzelsiniz ki. İyi ki varsınız. 14 Mayıs’ta vermiş olduğunuz destekle Kemal Kılıçdaroğlu’nu Eskişehir’de birinci çıkarttığınız için hepinize minnettarım. Gerçekten çok güzel bir seçim geçirdik, bütün Türkiye’ye örnek olsun bu seçim. Yavaş yavaş ikinci etaba doğru gidiyoruz. 28 Mayıs Pazar günü Türkiye’nin kaderiyle ilgili yüzyılın referandumu yapılacak. Ama biz hazırız değil mi? Yolumuz açık olsun. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“Eskişehir’e teşekkür ediyorum”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Tezcan, “Bu ne güzel bir tablo, bu ne büyük buluşma. Elinize yüreğinize sağlık. Beni burada bu salonda yine sizinle ikinci toplantım. 8-9 yıl önce bir iftar buluşmasında burada birçok Eskişehirli ile buluştuk. Şimdi yine hayırlı, güzel bir buluşmada birlikteyiz. Bu buluşmayı gerçekleştiren Tepebaşı Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız da teşekkür etti benim de üzerimde bir selam yükü var. 14 Mayısta sandığa gidip büyük bir teveccühle destek verdiğiniz ve Türkiye’nin ikinci yüzyılını inşa ederken çocuklarımız aç açıkta kalmasın, evlatlarımızın gelecek kaygısı olmasın, mutfakta kaynamayan tencere kalmasın diye yüreği tutuşan ve 28 Mayıs’ta da desteğinizi esirgemeyeceğinizden emin olduğum 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim. Eskişehirli bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 14 Mayıs’ta sandığa gittiniz yüzde 51’i Eskişehir’de yakaladınız. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 51 aldı. Şimdi ikinci turu tamamlama zamanı. Şimdi Eskişehir’deki yüzde 51’i yüzde 60-70’e çekmek ve Türkiye’de yüzde 51’i yakalama zamanı. Yapabilir miyiz? Elbette yaparız. Sizler bu işe el koyduğunuz sürece yaparız, yapacağız inşallah. Bir teşekkürüm daha var. Eskişehir’de Millet İttifakına da büyük teveccüh gösterdiniz. Milletvekili sayısı 7 iken 6’ya düştü. Siz CHP’ye ve Millet İttifakı partilerine çok büyük destek verdiniz. Milletvekili sayısı 6’ya düşmesine rağmen bundan önce 2 olan milletvekilimiz 3’e çıktı. Bir de İYİ Parti’den 1 milletvekili çıktı. Millet İttifakına 4 milletvekili veren Eskişehir’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Belediyelerimiz hayatınızı kolaylaştırmak için çalışıyor”

Tezcan, “Mutfakta soğanı gram ile alır hale geldiniz. Pazara gidip sepetin yarısını dolduramayan annelerin ıstırabını dindirmeye talibiz. Kaynamayan ocağın anne yüreğindeki ıstırabını dindirmeye talibiz. Evladının geleceğinden endişe duyan annelerin endişelerini gidermeye talibiz. Burada Tepebaşı Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemizin, Odunpazarı Belediyemizin, bizim belediyelerimizin sizin hayatınıza nasıl dokunduğunu yaşayarak görüyorsunuz. Hayatınızı kolaylaştırmak için nasıl çalıştıklarını biliyorsunuz. Eskişehir’de belediyeleriniz hizmet etmeye yeter. Ama daha fazlası için Türkiye’de hizmet etmek için de Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin” ifadelerini kullandı.  

“Bolluğun, bereketin ülkesini kuralım”

Sandık güvenliğine dikkat çeken Tezcan, “Burada yapacağımız şey şudur. Hiçbir endişeniz olmasın biz sandığa giren oyu korumak konusunda kararlıyız. Ne dedi Kemal Kılıçdaroğlu, bir milyon kişi gidecek sandıklara. Her sandıkta 5 kişi olacak.  Ama siz de verdiğiniz oyu sonuna kadar takip edin. Bu memleketi hep beraber düze çıkaralım, gelin hep beraber bolluğun bereketin ülkesini kuralım. Gelin hep beraber düşmanlığı yerin dibine koyalım” dedi.

Etkinlikte Gözde Öksüz’ün seslendirdiği şarkılarla keyifli bir gün geçiren kursiyerler, Başkan Ataç’a kadınlar için gerçekleştirdiği çalışmalar için de teşekkürlerini iletti.