Kent halkı ile şehir dışından gelen turistlerin büyük beğenisini toplayan ve binlerce turist ağırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yapay plajı, bu yaz döneminde de ilgi odağı oldu. Türkiye’de, denizi olmayan ancak yapay plajı ile ilk ve en güzel örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar, bunaltıcı havaların tadını 22 Haziran itibariyle Kentpark’ta çıkarmaya başlamıştı.

Eskişehirlilerin yanı sıra bölge illeri, yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisini çeken 350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzları da bulunan yapay plaj, 11 Eylül Pazartesi itibariyle sezonu kapatacak. 2023 yaz sezonunda yüksek sıcak hava dalgası ile birlikte plaja olan ilgi katlanırken, tesis önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Sezonda 33 binden fazla misafir ağırlayan tesiste deniz tadında bir yaz dönemi yaşandı. Plaj voleybolunun da büyük ilgi gördüğü tesis bu hafta sonu sezonun son misafirlerini ağırlayacak.

Plajın bu yaz döneminde de büyük ilgi gördüğünü belirten yetkililer, “Misafirlerimizle sezonu bu hafta sonu birlikte kapatacağız. Tesisimize büyük ilgi gösteren misafirlerimize şimdiden çok teşekkür ediyoruz.” dediler.