Odunpazarı Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali, Kurşunlu Külliyesi içinde bulanan Cam Atölyelerinde devam ediyor. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve akademisyenleri ile sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, sanatçılar birbirinden değerli ve eşsiz cam eserler üretiyor.

‘Camın Büyüsü’ sloganı ile düzenlenen 8. Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali’nin ikinci günü, festivale İngiltere’den katılan Bethany Wood’un konferansı ile başladı. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve akademisyenleri ile çok sayıda sanatseverin katıldığı konferansta, Wood kendisi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Wood, konferansın ardından cama şekil vermeye başladı. Wood’un çalışmaları sanatseverlerden tam not aldı. Wood, Sıcak Cam Atölyesinde eserlerini yaparken, Soğuk Cam Atölyesinde de Kaan Çil, şaloma ile festivalin birinci günü başladığı çalışmalarına devam etti.

“Müzik ve Halk Dansları Gösterisi” “Müzik ve Halk Dansları Gösterisi”

FESTİVAL CUMA VE CUMARTESİ GÜNLERİ DE DEVAM EDECEK

İngiltere’den Bethany Wood, Almanya’dan Viviane Stroede, Türkiye’den Agah Barış Can Aksakal, Egemen Kemal Vuruşan, Kaan Çil ve Serbay Doru’nun katıldığı 8. Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali, 4 Kasım Cuma günü (YARIN) Egemen Kemal Vuruşan, 5 Kasım Cumartesi ise Viviane Stroede (Almanya) cam sanatı meraklıları ile bir araya gelecek.  Çalışma yapacakları gün sabah 09.00-09.30 arası konferans verecek olan sanatçılar, konferansın ardından gün boyunca workshop yapacak. Ayrıca Şaloma ile Cam Şekillendirme Atölyesi’nde festival süresince workshoplar devam ediyor. 4 Kasım Cuma (yarım gün) ve 5 Kasım Cumartesi (tüm gün) ise Serbay Doru şaloma ile cam şekillendirecek.