Odunpazarı’nda çocuklar, yarıyıl tatillerini Odunpazarı Belediyesi’nin öğrenciler için düzenlediği etkinliklerle dolu dolu geçiriyor. Ücretsiz çocuk tiyatro oyunları ve Bavulumda Sanat Var Yaratıcı Drama Atölyesi ile tatillerini verimli ve eğlenceli bir şekilde geçiren çocuklar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

“Bobo'nun Yolculuğu'' “Bobo'nun Yolculuğu''

Odunpazarı Belediyesi, öğrenciler yarıyıl tatillerini eğlenerek, eğlenirken de öğrenerek geçirsin diye bir dizi etkinlik düzenledi. Çocuklar tatilini dolu dolu geçirsin diye ücretsiz tiyatro gösterimleri ve yaratıcı drama etkinliği düzenleyen belediye, Tarihi Bölgede bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı tüm müze ve galerileri ise tatil süresince öğrencilere ücretsiz yaptı. Etkinlik kapsamında Odunpazarı Belediye Tiyatrosu ve Eski Tiyatro, 3 çocuk oyunu ile minik
seyircisiyle buluştu. Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro gösterimlerine, minikler yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar tiyatro oyunlarını büyük bir keyifle izlerken, salondan zaman zaman kahkaha sesleri yükseldi. Ücretsiz tiyatro gösterimleri tatil boyunca devam edecek. 2 Şubat Perşembe günü saat 13.30’da “Enos ve İo Farklılıklar Gezegeni”, 3 Şubat Cuma günü saat 13.30’da ise “Sihirli Kelebekler” ile minik seyircilerinin karşısına çıkacak. Çocuklarını tiyatro oyununa götürmek isteyen veliler, Hasan Polatkan Kültür Merkezi ya da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nden davetiyelerini temin edebilirler. Odunpazarı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği bir diğer etkinlik de “Bavulumda Sanat Var” oldu. Ara tatile özel olarak gerçekleştirilen ve yaratıcı drama şeklinde yapılan etkinliğe 7-14 yaş grubu katıldı. Eğitmenliğini İpek Uzkalan’ın yaptığı etkinlikte çocuklar, dünyaca tanınan Salvador Dali’yi yedişer farklı eseri üzerinden tanıyıp, Dali’nin hayatını öğrendi.