Tepebaşı Belediyesi ve Eko-Okullar iş birliğiyle her yıl olduğu gibi bu yıl ‘Şehrini Keşfet-Gelecek Enerjini Koru!’ teması ile gerçekleşecek Avrupa Hareketlilik Haftası’nı birbirinden keyifli ve sağlıklı etkinlikler ile kutluyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bireylerde fiziksel aktivite seviyesinin arttırılması ve teşvik edilmesi amacıyla birçok program düzenlenirken, kent sakinleri de hem eğlenceli hem de sağlıklı şekilde vakit geçiriyor. Bu kapsamda çocuklar için gerçekleştirilen “Çocuklarla Hareketlilik Günü” etkinliği de Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, STK temsilcileri ve 550 çocuğun katılımı ile düzenlendi.

“Ülkeyi sizler yöneteceksiniz”

Etkinlikte konuşan Başkan Ataç, “Siz çocuklara sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak için yerel yönetim olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocuklar sizin haklarınız çok değerli. Biz büyükler o haklarınızı korumak zorundayız. Çünkü gelecekte bu ülkeyi siz yöneteceksiniz. Çağdaş, Atatürk’ün çocukları olarak sizler yöneteceksiniz. Bugünü keyifle yaşayın, keyfini sürün güzel bir gün geçirin. Hepinizin yanaklarından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Eko-Okullar Koordinatörü Nadir Erdem ise “Sağlıklı yaşanabilir bir çevrede yaşamak çocuk hakkıdır. Bugünün çocukları geleceğin büyükleri olarak temiz bir çevre bırakmak bizim görevimizdir. Katkıda bulunan Tepebaşı Belediyesi’ne, STK’lara emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gönüllerince eğlendiler

Özdilek AVM yanında bulunan çamlık alanda çocuk zumba, rekreasyon etkinlikleri,  Oralet’in Dünyası Kukla Show, animatörlerle kulüp şarkıları & dansın yanı sıra geleneksel oyunlar yarışmalar kapsamında oyun parkuru, beden atölyesi, spor oyunları, şişme kaydırak, basket atma, halka atma, atölye stantları ile çocuklar bolca hareket ederek sağlıklı ve eğlenceli aktivitelere katıldı.

Çocuk Hayali Olan Klasik Araca Gözü Gibi Bakıyor Çocuk Hayali Olan Klasik Araca Gözü Gibi Bakıyor

Eko-Okullar, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi, ESKİ, TEMA, Eksi 25 Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, İlmek Eğitim Kurumu, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sakin Okullar, Özdilek AVM, Macfit, Sultan Soda, Velesbid Eskişehir Bisiklet Derneği, Tripy, iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, çok eğlendiklerini ifade etti.