31 Mart yerel seçimlerine gidilirken adaylar açıklanmaya devam ediyor. Bir açıklama da DEVA Partisi'nden geldi. DEVA Partisi İl Başkanı Resul Ertürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile DEVA Partisi'nin Büyükşehir adayı Çelik Erimez, Odunpazarı adayı Yunus Korkmaz, Tepebaşı adayı ise Mustafa Özkarayanık oldu.

Çelik Erimez kimdir?

1982 yılında Eskişehir’de doğdu.

Yurt dışı eğitim süresi hariç hayatının tamamını Eskişehir'de geçirdi. Lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde başladı. Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Almanca Öğretmenliği bölümünde Yan Dal eğitimini tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde İktisat alanında tezli yüksek lisans eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi.

2006 yılında bir kamu kurumunda memur olarak profesyonel iş hayatına başladıktan sonra 2008 yılından 2014 yılına kadar T. Halkbankası A.Ş.’de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı.

Şu an Eskişehir ilinde kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir.

Profesyonel iş hayatı boyunca resmi kurumlardan çok sayıda lisansa sahip oldu. Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı yanında Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Kurumsal Yönetim Lisansı,  Türev Ürünler ve İleri Düzey Lisansı gibi birçok lisansa sahiptir.

Özkan Alp Meyve Haline Giderek Esnafı Ziyaret Etti Özkan Alp Meyve Haline Giderek Esnafı Ziyaret Etti

Eskişehir Doğuş Spor Kulübü başkanı olması yanında Eskişehir’in en önemli markalarından olan Eskişehirspor’un da kongre üyesidir.

2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir’de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. Master Milli takımda sualtı hokeyi oyuncusudur.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)’ne kuruluş yılı olan 2020 de katılmış, Odunpazarı ilçesi Yönetim Kurulu üyeliği sonrasında, Eskişehir ili Hukuk ve Adalet işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Ayrıca 2023 genel seçim sürecinde Deva Partisinden milletvekili aday adayı olmuştur.

Yunus Korkmaz kimdir?

1992 doğumlu genç mimar Yunus KORKMAZ 2016 yılından itibaren Eskişehir’de Mimarlık ve Proje müdürlüğü yapmaktadır.  Ağırlıklı olarak kentsel dönüşüm ve ekolojik yapı sektöründe çalışmalar yapan Yunus KORKMAZ’ın aynı zamanda şehir planlama ve kent dokusu dallarında da çalışmaları mevcuttur. 2019 yılında Akustik Uzmanlık sertifikasını alan KORKMAZ Eskişehir genelinde yüzden fazla binanın akustik projesinde imzası bulunmaktadır. Çeşitli kamu yapı inşaatlarında Proje Müdürlüğü sorumluluğunu devam ettirmektedir.  Odunpazarı ilçesinde bir çok yapı projesinde müellif olan KORKMAZ ekolojik ve depreme dirençli yapıların tasarımıyla ön plana çıkmaktadır.

Daha önce Deva Partisi Eskişehir İl Başkan Yardımcılığı yapan Yunus KORKMAZ, siyasi kariyerine Deva Partisinde başlamıştır.  Kendisi her zaman partiyi sahiplenen ve benimseyen kararlı bir duruş sergilemektedir.

Çeşitli sivil toplum hareketlerine destek olan KORKMAZ, ağırlıklı olarak gençlik çalışmalarında yürütücülük ve sponsorluklar yapmaktadır. Mimarlar Odası Üyesi KORKMAZ, meslek odasının kent projelerine ve çözümlerine katkılar sunmaktadır. 2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının  İstanbul’da düzenlediği Genç Türkiye Zirvesinde Bölge temsilcisi olarak görev almış  ve aktif üyeliği devam etmektedir. Eskişehir’in Genç Yüzleri programının üyelerinden biridir. 2024 yerel seçimlerinde partisi tarafından  Deva Partisi Odunpazarı Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştir.

Mimarlık, Yapı, Hizmet ve Gıda sektörlerinde hizmet veren firmalarda yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde de bulunan Korkmaz, genç yaşına rağmen ciddi bir tecrübeye sahiptir.

Mustafa Özkarayanık kimdir?

1977 yılında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivrihisar'da tamamladı. 1990 yılında Çankırı Astsubay Hazırlama Okulu ve 1995 yılında Tuzla Piyade Okulundan Piyade Astsubay olarak mezun oldu. Sırasıyla. Kırklareli- Şırnak-Bursa-Iğdır -Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yaptı ve son olarak İskenderun'dan 2016 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerinde sırasıyla Takım Komutanlığı İdari İşler Astsubaylığı kantin ve sosyal hizmetler; Harekât ve Eğitim Astsubaylığı, Emir Astsubaylığı görevlerinde bulundu. 97 adet takdir belgesi, Genelkurmay Başkanı’ndan almış olduğu 2 ödül ve İdari Harekât Şerit Rozet ile mesleğini fedakarlıkla icra etti. Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden 2011 yılında, İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2022’de mezun oldu. İşletmecilik ve Sigorta Danışmanlığı yapmaktadır. 2022 yılı Temmuz ayında DEVA Partisi ile tanıştı, 2023 yılı Ekim ayına kadar İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2023 yılı Ekim Ayından bu yana Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Evli ve İki çocuk babasıdır.