Eskişehirspor Taraftarlar Birliği'nin açıklaması şu şekilde, 

Değerli Eskişehirsporlular ve Eskişehir halkı,

Biz Eskişehirspor’a ömrünü adamış Şehrinin yükünü omuzlarına almış şehir şehir armasının peşinden gidip Eskişehirin adını layıkıyla taşıyan Eskişehirspor sevdalıları olarak yıllardır göstermiş olduğumuz bir duruş var. Eskişehir'de sadece ESKİŞEHİRSPOR.

Bu bağlamda şehrimizde Eskişehirspor bayrağını dalgalandırmayan bu bayrağın gölgesinde serinlemeyen herkese karşı net bir tavır sergiliyoruz. Eskişehirspor bizlerin davası. Bu dava bizlere büyüklerimizden miras ve bizlerde gelecek nesillere aktarılması için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Büyükşehir Ekiplerinden Gece Çalışması Büyükşehir Ekiplerinden Gece Çalışması

Şehrimizde sürekli bu tür açıklama yapmak ve şehrimizin gündemini meşgul etmek istemiyoruz. Bu bağlamda şehrimizde odalar dernekler atananlar seçilenler STK vs. ne varsa herkesin Eskişehirsporlu olması tek gayemiz.

Eskişehirspor’umuzun İstanbul hegemonyasına karşı kurulup İstanbul dukalığının tahtını sallayarak ANADOLU YILDIZI payesini aldığını unutanların veya bu duruşu benimsemeyen kimsenin bu şehirde bir konuma gelmesini istemiyoruz. Geçtiğimiz günlerde camia olarak başka bir siyasi partinin ilçe başkanını aynı konuda uyarmış bulunmamıza rağmen İYİ PARTİ ODUNPAZARI İLÇE BAŞKANININ İstanbul takımları paylaşımları yapması hatta hiç utanmadan evinin balkonuna bayrak asarak şampiyonluk kutlama fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmasını acizi yet olarak görüyoruz. Eskişehir'in bu tür insanların liderliğine asla ihtiyacı yoktur. Yaşadığı şehrin değerlerine uzak hatta yaşadığı şehre bu kadar uzak İYİ PARTİ ODUNPAZARI İLÇE BAŞKANININ derhal istifa edip İstanbul Mecidiyeköy’e ilçe başkanlığı için başvurmasını bekliyoruz.

Bugün tüm şehrimizin bilmesini isteriz ki tüm sivil toplum kuruluşları tüm partiler odalar dernekler başkan seçerken Eskişehir hassasiyeti taşımayanları seçmesinler. Eskişehir çocuğu kendi değerine sahip çıkmazsa Eskişehir lobisini asla oluşturmak Eskişehirlilik bilincini oluşturmak mümkün değildir. Bizler için Eskişehir menfaatleri Eskişehir hassasiyetleri her türlü siyasi görüşünden üstündür.

Bu duygu ve düşüncelerle İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI SAYIN MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ NEBİ HATİPOĞLU, İYİ PARTİ İL BAŞKANI KIYMETLİ ABLAMIZ EMİNE EDİZGİL VE TÜM İYİ PARTİLİ DOSTLARIMIZDAN mevcut İYİ PARTİ ODUNPAZARI İLÇE BAŞKANININ DERHAL GÖREVDEN ALINMASINI RİCA EDİYORUZ.

ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLAR BİRLİĞİ