Kahramanmaraş Merkezli büyük depremlerin ardından seferber olan şehirde ESGİAD’da harekete geçerek yardım kolilerini hızla hazırlamaya başladı.

Eskişehir Karadenizliler Derneğinden Çanakkale Zaferi Anma Programı Eskişehir Karadenizliler Derneğinden Çanakkale Zaferi Anma Programı

Eskişehir Genç İş Adamları Derneği ESGİAD, büyük bir dayanışma göstererek deprem bölgesi için yardım hazırlıklarına başladı. Önemli derecede yardıma ihtiyaç duyulan deprem bölgesi için insani yaşam malzemelerini temin eden ESGAİD Yönetimi ve üyeleri edindikleri bu malzemeleri koli haline getirme çalışmalarını sürdürüyor.

ESGİAD tarafından düzenlenen yardım kampanyasında önemli miktarda yardım malzemesi toplandığı öğrenildi. ESGİAD’ın yardım ürünleri kısa süre sonra afet bölgesine gönderilecek.

Öte yandan konuyla ilgili bilgi veren ESGİAD Yönetimi; "ESGİAD Yönetim kurulumuzla birlikte afet bölgelerine gönderilmek üzere resmi kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Tespit edilen ve ivedilikle ihtiyaç duyulan malzemeleri bir yandan temin ediyor diğer yandan kolileyerek tasnif etmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.