Kazakistan’da yakalandığı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle 3 ay yoğun bakımda tedavi gören ve enfeksiyon sonrası vücudunun sol tarafı felç olan Aidyn Akilzhanov, Eskişehir Fizyomer Terapia Tıp Merkezinde gördüğü fizik tedavi ve rehabilitasyonun ardından felcin etkilerini yenmeye başladı.

Doğru beslenme nasıl olmalı? Doğru beslenme nasıl olmalı?

Kazakistan’da yaşayan 45 yaşındaki Aidyn Akilzhanov geçen yıl mart ayında koronavirüse yakalandı. Tedavisi boyunca 3 ay yoğun bakımda kalan Akilzhanov, enfeksiyonu atlatmasının ardından felç geçirdi. Felcin etkisiyle vücudunun sol tarafını kullanamayan Akilzhanov, fizik tedavi ve rehabilitasyon görmek için araştırmalara başladı. Eskişehir Fizyomer Terapia ile iletişime geçen Akilzhanov bu yıl temmuz ayında kente gelerek fizik tedavi ve rehabilitasyona başladı. Burada 3 haftada felcin etkilerini yenmeye başlayan Akilzhanov, yürüme dengesini geri kazanmayı ve sol elini yeniden kullanabilmeyi başardı.

“Yakınlarım, ailem ve doktorlar sayesinde eski halime döndüm”
Geçirdiği felcin ardından iyileşmesinde yakınlarının ve doktorların önemli emekleri olduğunu dile getiren Aidyn Akilzhanov, “Şu anda Fizyomer’de tedavi görüyorum. tedaviden memnunum ve güzel sonuçlar alıyorum. Hasta olduktan sonra psikolojik olarak iyi bir durumda değildim. Yakınlarım, ailem ve doktorlar sayesinde eski halime döndüm. Hatta eski işime devam ediyorum. Fizyomer’i internetten bulduk. Burada bizi güzel bir şekilde karşıladılar. Her gün bizi takip ediyorlar. Haftalık muayenelerimiz var. Bunun dışında nöroloji gibi çeşitli muayeneler de var. Gayet memnunuz” şeklinde konuştu.