Hatayın Antakya ilçesinde yıkılan Fuat Koku sitesinin enkazında kalan 17 yaşındaki Eylül Canpolat, depremden 38 saat sonra Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) tarafından enkazdan çıkarılmıştı. Enkazın başında kızından iyi bir haber almak için bekleyenEylülün babası Erkan Canpolat’ın kızına sarılarak ağlaması, duygu dolu anlar yaşanmasına neden olmuştu. Erkan Canpolat, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u telefonla arayarak teşekkür etti.

Maraş Depremleri Işığında Türkiye'nin Afet Gerçeği Maraş Depremleri Işığında Türkiye'nin Afet Gerçeği

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatayın Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Kanguru Sokaktaki Fuat Koku sitesi yıkıldı. Enkazda kalanlar için başlatılan arama- kurtarma çalışmalarına, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) da katıldı. OBAK, depremden 38 saat sonra enkazdan 17 yaşındaki Eylül Canpolatı yaralı olarak çıkardı. Sedyeye alınan Eylülü gören babası, kızına sarılarak gözyaşı döktü. Baba ile kızının birbirlerine sarılarak gözyaşı dökmesi, hafızalara kazınan anlardan biri oldu.
Eylül’ün babası Erkan Canpolat, önceki gün Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u arayarak teşekkür etti. Eylül’ün İstanbul’da Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiğini söyleyen Canpolat, durumunun iyi olduğunu belirtti. Başkan Kurt’a ve OBAK’a
teşekkür eden Canpolat, “Allah razı olsun” dedi. Eylül ve Erkan Canpolat’a başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Başkan Kurt, “Bu son olur ve umarım bu acılar bir kez daha yaşanmaz. Eylül’e ve size sağlıklı bir ömür diliyorum”dedi.