Öğrenciler 'Şehrin Ateşi' Galerisini Ziyaret Etti Öğrenciler 'Şehrin Ateşi' Galerisini Ziyaret Etti

Eskişehir’in kültür ve sanat hayatını birbirinden özel sergilere ev sahipliği yaparak zenginleştirmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, sanatseverlerin adresi olmaya devam ediyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Pervin Kurbanzade’nin seçkin eserlerinden oluşan  “Farklı Zamanlarda” adlı resim sergisi düzenlenen törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 Tarihi Odunpazarı Bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’ndaki açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, akademisyenler, sanatçılar, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.
  Burada konuşan Başkan Vekili Hasan Ünal, birbirinden güzel eserleri ortaya çıkaran Pervin Kurbanzade’yi tebrik ederek kadın sanatçıların sanattaki gücünün çok değerli olduğunu ifade etti. Pervin Kurbanzade de sergi hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, kendisine olan desteği nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.
     Açılış sonrası protokol üyeleri ve sanatseverler eserleri yakından incelediler. Sanatseverler birbirinden özel eserlerin bulunduğu özel sergiyi 12 Mart’a kadar gezebilecekler.