Liselerarası Genç B Basketbol müsabalarında kızlarda 3. lük, erkeklerde 4.lük ve 3x3 kızlarda 2.'lik. alan okulun öğrencileri kupalarını beden eğitimi öğretmeni Fatih İlbars ve antrenörleri Mert Eroğlu ile okul müdürü Ali Rıza Ezen'e götürdü.
2023-2024 eğitim ve öğretim yılında voleyboldan,basketbola, atılıcılıktan, futbola birçok branşta hem katılım hem de kupa kaldırma başarısı gösteren Fatih Fen Lisesi'nin Okul Müdürü Ali Rıza Ezen; Akademik ve Sportif başarı motivasyonu arasında bir korelasyon olduğunu belirterek, yarışmalara katılım gösteren öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik etti.
Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih İlbars ise : "Spor, çocuklarda akademik başarıyı arttıran önemli bir aktivite. Üstelik hareketli aktivitelere katılan çocukların matematik becerilerinin arttırdığı da bilinen bir gerçek. Biz de çocuklarımızla sportif branşlarda okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz." dedi.