Soğuk ve Yağmurlu Havaya Rağmen Ekmek Parasını Kazanıyor Soğuk ve Yağmurlu Havaya Rağmen Ekmek Parasını Kazanıyor

Hem teorik hem uygulamalı etkinliklerden oluşan program, Anadolu Üniversitesi GSF Çizgi Film ve Animasyon Bölümü bilgisayar laboratuvarında gerçekleştiriliyor. Projenin yürütücülük görevini üstlenen Anadolu Üniversitesi GSF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Karaca program hakkında şunları söyledi:

"İlk defa resim bölümü olarak bir TÜBİTAK projesi gerçekleştiriyoruz”
“Amacımız lisansüstü öğrenim gören resim ve baskı ana sanat dalları öğrencilerini 6 günlük bir programla dijital sanatla buluşturmak. Geleneksel resim eğitimi alan öğrencilere gelişen teknolojiyle uyum sağlayıp evrensel sanatı aktarmak istiyoruz. Pek çok sergi ve dijital çalışma görüyoruz ve bunun temelinde resim sanatı yatıyor. Bu program sayesinde hem geleneksel hem de teknolojik sanatı buluşturup daha güzel çalışmalar oluşturulabilir. 15 tanesi eğitmen olmak üzere 28 katılımcımız var ve bunlardan bazıları başka üniversitelerden resim, baskı ve animasyon bölümlerinden alanında uzman hocalarımız.”

Dört farklı üniversiteden akademisyenler yer alıyor
Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden akademisyenlerin yer aldığı proje resim veya baskı sanatları bölümlerinden mezun olarak şu anda Türkiye'deki resim veya baskı sanatları anas anat dallarında öğrenim gören lisansüstü öğrencilerinin, yeni medya ve dijital uygulamalara yönelik disiplinlerarası bir eğitim programı almalarını sağlamak ve böylelikle geleneksel resim sanatını yeni medya ve dijital teknolojilerle buluşturmayı hedefliyor.
Proje çalışmaları 22 Eylül Cuma gününe kadar GSF’de devam edecek.