Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Treptow-Köpenick Belediyesi iş birliğinde hayata geçirdiği Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi gerçekleştirdiği eğitim ve etkinlikler ile sosyal girişimci adayı gençlerin ufkunu genişletmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nden aldığı destekler ve sosyal girişimcilik eğitimleriyle Bangu Markasını kuran Bengisu Hekim Kantarcı ortaklığıyla ‘Bangu’yla Döngüsel Ekonomi ve İleri Dönüşüm Atölyesi’ düzenlenecek. İki oturum olarak gerçekleşecek atölyenin ilk oturumunda döngüsel ekonomiyle ve ileri dönüşüm tekniğiyle ilgili güncel gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak. İkinci oturumda ise Bangu’nun kurucusu Bengisu Hekim Kantarcı, katılımcıların kullanmadığı kıyafetleri ileri dönüşüm tekniğiyle yeni ürünlere dönüştürebilmelerinin anlatarak sürdürülebilir tekstil ve yavaş moda ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

19 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00-15.00 arasında Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe duyuru görselinde yer alan kare kod okutularak kayıt yaptırılabilecek. Atölyeye katılım sağlayacakların kullanmadıkları bir tekstil ürünü getirmeleri isteniyor.

Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Kriterleri Belli Oldu Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Kriterleri Belli Oldu

Katılımın ücretsiz olduğu ve kontenjan ile sınırlı olan etkinlik hakkında bilgi almak isteyenler, 0 (222) 211 40 00 – 8997 - 8999 numaralı telefondan yetkililer ile iletişime geçebiliyor. Ayrıca etkinlikle ilgili detaylara, www.kulucka.tepebasi.bel.tr web adresinden ve @tepebasikulucka instagram hesabından ulaşabiliyor.