Odunpazarı Belediyesi, Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, kapılarını seramik sanatçılarına açarak seramik sanatçılarını ve eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor.

Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi bu kez Ziya Yekta Özkan’ın "İtiraf-İtiraz" sergisi ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Galerinin Sergi Odasında sergilenecek olan serginin açılış töreni 15 Eylül Cuma günü saat 18.00’te yapılacak. Sergi, 1 Ekim 2023 Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.

Serginin, insanın derinlerinde sakladığı içsel gerçekliklerle ve duygularla yüzleşme temasına odaklandığını belirten sanatçı Ziya Yetka Özkan, insanın kendine bile itiraf edemediği düşünceler, anılar ve duygular, sıklıkla içsel bir çatışma ve itirazla karşılanır. Sanatımla bu karmaşıklığı keşfetmeyi ve ifade etmeyi amaçladım” dedi.

Eserlerinde, insanların içsel dünyalarına dokunmayı hedeflediğini dile getiren Özkan, “İçimizde sakladığımız duyguları, korkuları ve dile getiremeyeceğimiz gerçekliklerin narinliğini kırılgan seramik eserlerim aracılığıyla yansıtmak istedim. Eserlerim, içsel gerçekliklerle yüzleşmenin zorluğunu ve bu gerçeklere karşı duyulan itirazı temsil eder. İtiraf etmek ve itiraz etmek arasındaki dengeyi keşfederken, insan zihninin karmaşıklığını ve derinliğini kusurlarıyla, hatalarıyla ve mükemmeliyetçiliğe karşı olan inadımla seramiklerime yansıtmak istedim. Sergideki izleyicilerle duygusal bir bağlantı kurmayı amaçladım. Sanatın evrensel dili aracılığıyla, insanların kendi içsel deneyimleriyle bağ kurmalarını, kendi itiraflarını ve itirazlarını keşfetmelerini istedim” ifadelerini kullandı.

Şehir Tiyatroları Yerli Yazarları Sahneye Taşıyor Şehir Tiyatroları Yerli Yazarları Sahneye Taşıyor