Nebi Hatipoğlu ve Yılmaz Büyükerşen arasında başlayan ve CHP ile İYİ Partililer arasında da polemiğe dönüşen tartışmaya İYİ Parti MDKY üyesi Çağdaş Çelik’te katıldı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Çelik şunları dile getirdi

“İYİ Partimizde bir dönem görev almış dostlarla, Milletvekili olmak isteyip yerini beğenmeden istifa eden büyüklerimizle, kongre kaybedip düşman olan abilerle, partimizle uzaktan yakından alakası olmayıp İYİ Partili geçinen bazı kimselerle, kısacası İYİ Partimizde hizip çıkartmaktan “tutunamayanlar” ile dahası büyük çoğunun da partimizle bağı kalmamış kişilerle bir araya gelerek buradan algı veya siyaset devşirmeye, destek aramaya çalışmak son derece çirkin, çaresizce ve Hocamıza yakışmayacak bir harekettir.

Avrupa Birliği'nden Eskişehir'e Proje Hibesi Avrupa Birliği'nden Eskişehir'e Proje Hibesi

Zira bizler Sn. Hocamızı lezzetli siyasetiyle, ilkeli ve vizyoner siyasetiyle tanıdık ve kendisinden böyle gördük, öğrendik. Sn. Hocamızın bizim partimizin iç işlerine çirkince müdahale etmeye çalışması/algı yaratmaya çalışması bizlere değil, bizzat kendisine, kendisinin bırakacağı toplumsal mirasa zarar verdiğini düşünüyorum ve kendisinin adaylıkları süreçlerimin (yaşım yettiğince) hepsinde oy vermiş, sahada çalışmış, sandıkta oyunu korumuş bir genç olarak kendisine bu kötülüğü yapıyor olmasına da son derece üzülüyorum.

Son olarak da Sn. Hocamın İYİ Partinin iç işleri ile meşgul olup vakit harcayacağına kendi partisi içerisindeki yangını görüp “müdahale” etmeye çalışması daha evladır diye düşünüyorum”