Odunpazarı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde bir söyleşi düzenledi. Prof. Dr. Cezmi Karasu’nun konuşmacı olduğu söyleşiye, gençler yoğun ilgi gösterdi.

Büyükler ve Küçükler Gönüllerince Eğlendi Büyükler ve Küçükler Gönüllerince Eğlendi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı söyleşide Karasu, gençlere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.
GENÇLERİN SORULARINI YANITLADILAR
Odunpazarı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde Prof. Dr. Cezmi Karasu’nun konuşmacı olduğu bir söyleşi gerçekleştirildi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı
söyleşiye, gençler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide Karasu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili bilgiler verdi. Gençlere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili doğru bilinen yanlışları anlatan Karasu, kurtuluş mücadelesinin hangi zor şartlarda yürütüldüğü hakkında da bilgi verdi. Karasu, gençlerin sorularını da yanıtladı.
KOCA ÇINARLAR 18 MART KAHRAMANLARINI UNUTMADI
Odunpazarı Belediyesinin Üniversite Evlerinde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezinin müdavimleri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünde Zaferin kahramanlarını unutmadı. Anma töreni düzenleyen Koca Çınarlar, kendi yazdıkları şiir ve kompozisyonları okudu. Anma töreni, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili kendi yazdıkları şiir ve kompozisyonları okuyan Koca Çınarlar, Zaferin kahramanlarını da unutmadı. Koca Çınarlar, yine kendi yazdıkları piyesle Zaferi ve Zaferin Kahramanlarını anlattı. Duygu dolu anların yaşandığı anma töreninde, Koca Çınarlar Zaferin kahramanlarından “Seyit Onbaşı”, “Nezahat Onbaşı”, “Mehmet Çavuş”, “Halide Onbaşı” ve “Kınalı Hasan”ın adlarını taşıdıkları dövizlere yazarak, kahramanları bir kez daha yâd etti