Kazım Kurt esnaf ve kahve ziyaretlerini sürdürüyor

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, son olarak Emek Mahallesi’nde Ertaş Caddesi esnafını, Orhangazi Mahallesi’ndeise kahveleri ziyaret etti. Başkan Kurt, her iki ziyaretinde esnafın da vatandaşın da halini hatırını sordu, derdini dinledi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesi ve Orhangazi Mahallesini gezdi. Emek Mahallesi’nde Ertaş Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerini ve kahveleri ziyaret eden Başkan Kurt, Orhangazi Mahallesi’nde ise kahveleri gezdi.Ertaş Caddesi’nde esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafın derdini dinledi. Esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Daha sonra Orhangazi Mahallesine giden Başkan Kurt, mahallede bulunan kahveleri gezdi. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşlarla çay içti. Vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zam geldiğinin belirten Başkan Kurt, “Yılbaşında asgari ücrete gelen zamlar çoktan eridi. Emeklilerin hali ortada. 10 bin lira ile hatta bazı emeklimiz o kadar bile almıyor, geçinmeye çalışıyor. Bugün asgari ücret yoksulluk sınırına ulaştı. Ramazan Ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” dedi. 

Eskişehir Valiliği'nden Önemli Uyarı Eskişehir Valiliği'nden Önemli Uyarı


Başkan Kurt kırsal mahalle ziyaretlerine devam ediyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Kargın, Akkaya, Sofça, Yukarıılıca, Aşağıılıca ve Akçakaya Mahallelerini ziyaret etti.

Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. Başkan Kurt, son olarak Kargın, Akkaya, Sofça, Yukarıılıca, Aşağıılıca ve Akçakaya Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Kurt’un ilk adresi Kargın Mahallesi oldu. Kargın Mahalle Muhtarı Turan Avcı ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, Kargın Mahallesi’nin ardından Akkaya Mahallesi’ne gitti. Başkan Kurt, burada Akkaya Mahalle Muhtarı İsa Bozkayave mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un bir sonraki adresi Yenisofça oldu. YenisofçaMahalle Muhtarı Halil Göksu ve mahalle sakinleri bir araya gelen Başkan Kurt, YenisofçaMahallesi’nin ardından Yukarıılıca’yagiderek YukarıılıcaMahalle Muhtarı İbrahim Özcan ve mahalle sakinleri ile buluştu. Ardından da Aşağıılıca Mahallesi’ne giden Başkan Kurt, mahalle muhtarı Hasan Uçak ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un son adresi Akçakaya Mahallesi oldu.  Başkan Kurt burada da Akçakaya Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Bal ve mahalle sakinleriyle buluştu.