Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız” dedi. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV) tarafından düzenlenen Şahı Merdana ve Nevruza Merhaba etkinliğine katıldı.  Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Kurt’un yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, HABEV Başkanı Kamer Durur ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. Seyid İbrahim Erenler’in konuşmacı olduğu etkinlikte, Cem Doğan konser verdi. 

Çiftelerliler Derneği'nden Türk Halk Müziği Konseri Çiftelerliler Derneği'nden Türk Halk Müziği Konseri

“Dünyada Dostluk, Barış ve Kardeşlik Hakim Olsun"


Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  herkesin nevruzunu kutladı. Dünyada dostluğun, barışın, kardeşliğin hâkim olmasını dileyen Başkan Kurt, “Bugün Türkiye'mizde ne yazık ki bayramları bayram olarak kutlayamıyoruz. Bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz ve o nedenle de sıkıntılar yaşıyoruz. Kötü yönetilen bir ülkede hiçbir şeyin güzel olması mümkün değil, ancak şu günlerde iktidarın baskıları çok yüksek. Bu nokta farklı bir noktaya gidiyor. Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız. Bu felsefe sizin temel felsefeniz, bizim de temel felsefemiz. Nevruzunuz kutlu olsun diyorum” dedi.