Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, Kurban Bayramı’nda yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. LÖSEV Et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor.


“LÖSEV’den Yıl Boyunca Et ve Et Ürünleri Desteği”


Eskişehir’de yaşayan LÖSEV’e kayıtlı yüzlerce hasta ve ailelerine et ve et ürünleri dağıtımı bugün, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. LÖSEV et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. LÖSEV 81 ilde yaptığı dağıtımları aralıksız sürdürüyor. Bölgede yapılan et ve et ürünleri yardımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu.

Eskişehir'de Turizm Değerlendirme Toplantısı Eskişehir'de Turizm Değerlendirme Toplantısı


“LÖSEV Eğitim Programları ile Ailelere Sosyal Destek Sağlamaya Devam Ediyor”


LÖSEV, sosyal destekler kapsamında vakfa kayıtlı ailelerini gönüllü uzman konuklarla buluşturmaya ediyor. Eskişehir’de gerçekleştirilen et dağıtımında, Doç. Dr. Hatice Yılmaz gönüllü olarak ailelerle bir araya geldi ve “Meme Kanseri Risk Faktörleri” konulu eğitimi gerçekleştirerek ailelerin zorlu sürecine destek oldu. Özellikle doğru bilgi ihtiyacının yoğun ve önemli olduğu tedavi süreci, LÖSEV’in gönüllü uzmanlar eşliğinde sunduğu eğitim destekleri sayesinde ailelerin mücadelesini olumlu etkiliyor. Hasta ve hasta yakınlarının yalnız olmadıklarını bilmeleri, kendilerini geliştirmeleri ile aileler hayata daha sıkı bağlanıyor.


Bayram Bağışlarıyla Hayat Veriliyor


LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altı gelire sahip. Bu nedenle, Vekaleten Kurban Bağışları ile sağlanan et desteği, tedavi sürecinde protein ağırlıklı beslenmesi gereken lösemi ve kanser tedavisi gören binlerce çocuğa can oluyor. Maddi Bayram Bağışları da LÖSEV’in kalıcı eserlerine kaynak olarak lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve aileleri ile yetişkin kanser hastalarına hayat veriyor.


LÖSEV, bu bağışlar sayesinde nakdi yardımlarla tüm aileleri desteklediği gibi, ilacından yoğun bakım tedavisine, evlerindeki mobilyalardan beyaz eşyalara, giysi ve ayakkabısından oyuncağına, bilgisayarından kitabına, eğitim bursundan tatil kampına kadar birçok hizmet ile her an yanlarında olarak hayata sımsıkı sarılmalarını sağlıyor. 1990’lı yıllarda lösemide tedavi başarısı yüzde 20 civarındayken günümüzde kişiye özel tedaviler, sağlıklı beslenme ve bakımla LÖSEV’in Ankara’daki LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi başarı oranı yüzde 95’lere ulaşmış durumda. Söz konusu başarının, gönüllü ve bağışçılarının destekleriyle yüzde 100’e ulaşması hedefleniyor.


Siz de vekâleten kurban bağışlarınızı ve kurban bayramı bağışlarınızı Türkiye’deki tüm banka şubelerinden “BAĞIŞ EKRANLARI” aracılığı ile masraf ödemeden veya internet bankacılığı üzerinden, Türkiye geneli tüm PTT şubelerinden, https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html linkini tıklayarak web sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.


Ayrıca, tüm operatörlerin faturalı hatlarından 3406 kısa SMS hattına “LÖSEV, BAĞIŞ, MÜCADELE, CAN, TUĞLA” kelimelerinden birini yazarak SMS’le lösemi ve kanser tedavisi gören binlerce çocuğa desteklerinizi iletebilirsiniz.


Bilgi almak için 0312 447 06 60 numaralı telefondan LÖSEV Vakıf Merkezini arayabilir, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri’de bulunan LÖSEV irtibat ofislerine telefonla ulaşabilir ya da ziyaret ederek bağışlarınızı iletebilirsiniz.

Editör: Buğrahan Doğangil