Tepebaşı Belediyesi Mutfak Atölyesi, kent sakinlerinin yemek ve pasta pişirme konusunda yeni teknikler öğrendikleri bir merkez olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Ekiplerinden Beyaz Mesai Büyükşehir Ekiplerinden Beyaz Mesai

Tepebaşı Belediyesi Mutfak Atölyesi, 2016 yılından bu yana vatandaşların vazgeçilmezi haline gelerek hem mutfak becerilerini geliştirdikleri hem de yeni teknikler öğrendikleri bir merkez olarak hizmet vermeye devam ediyor.
Tepebaşı Mutfak Atölyesi'nde aşçılık, pişirme teknikleri, pastacılık gibi branşlarda uzman eğiticilerden teorik ve uygulamalı eğitim alan kursiyerler, tam donanımlı bir mutfakta yemek ve pasta yapıyor. Halk Eğitim Merkezi ile iş birliğinde düzenlenen eğitimler de haftada iki gün olmak üzere 24 kursiyerin katılımı ile sürüyor. Kursiyerler, hijyen sanitasyon eğitimi, mutfak sanatlarına ait teorik ve pratik bilgiler, doğrama teknikleri, et, balık, tavuk pişirme teknikleri, çorba yapımı, tatlı, meze, salata yapım teknikleri ve sunum eğitimi gibi eğitimler alıyor. Kursiyerler, eğitimleri
tamamlamalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da alacak. Eğitimlere katılan kursiyerler, Mutfak Atölyesi’nde yeni teknikler öğrenmekten memnun olduklarını belirterek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataça teşekkür ediyor.“Püf noktalarını uygulayarak öğreniyoruz”Bekir Soykan adlı kursiyer, “İlk hafta teorik eğitim aldık. Ardından mutfağa geçtik. Hocamızın belirlediği menüleri püf noktalarını uygulayarak yapmayı öğreniyoruz. Mutfağa çok ilgim var ve bu merkezi de çok sevdim. Evde de yemek yapmaya çalışıyorum, buradan çok memnunum. İmkanlar çok güzel, Ahmet Ataç Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu olanakların sağlanması Eskişehir için gerçekten çok
güzel” dedi.
“Böyle bir mutfakta olmayı hayal ediyordum”Bir diğer kursiyer Fatma Bakal ise “Çok güzel, çok eğlenceli. Mutfağı çok
seviyorum ve bir şeyler öğrenmek adına katılıyorum. Böyle bir mutfakta olmayı hep hayal ediyordum. Yemek yapmayı çok seviyorum bu imkandan da yararlanmak çok güzel. Çok güzel, detaylı çalışmalar yapıyoruz. Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.