25 yaş altı çocukları her türlü şiddet ve istismardan korumak amacıyla kurulan -25 Derneği basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Derneğin kuruluşu ve amaçlarıyla bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Burak Karakaya -25 Derneği olarak 2015 yılında kurulduklarını, 2018 yılından itibaren ise TANAP tarafından desteklenmeye başladıklarını belirterek şu an Eskişehir Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle -25 Çocuk Köyü projesini yürüttüklerini ifade etti.

Sabah saatlerinde sis güzel manzaralar oluşturdu Sabah saatlerinde sis güzel manzaralar oluşturdu

Derneğin 25 yaş altında tüm çocuk ve gençlere hizmet verdiğinin altını çizen Karakaya özellikle engelli çocuklar ve aileleri ile şiddet gören ve istismara uğrayan çocuklara pozitif ayrımcılık uyguladıklarının altını çizdi.

Çocukların her türlü şiddetten uzak, kendilerini mutlu hissettiği ve kendilerini geliştirebilecekleri bir dünya oluşturmak için çabaladıklarını ifade eden Başkan Karakaya bugüne kadar özellikle engelli ve şiddet gören çocuklar için Eskişehir’de bir merkez bulunmadığını bu anlamda gerçekleştirdikleri çalışmanın öncü ve yenilikçi bir çalışma olduğunu ifade etti.

Haber : Ender Atmacan