Cumhur İttifakı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, 31 Mart yerel seçimleri sürecinde çok tartışılan konuların başında gelen Eskişehir'in trafiği üzerine yeni bir açıklama yaptı ve bir video yayınladı.

Hatipoğlu açıklamasında Eskişehir trafiği için master planlarının şimdiden hazır olduğundan bahsetti ve bu planın detaylarının bir kısmını kamuoyuna aktardı.

Nebi Hatipoğlu resmi X hesabından yaptığı paylaşımda;

"Kıymetli hemşehrilerim; rakibimiz olan mevcut yönetim, ‘Yapamaz. Toprak altında su var’ diyerek mühendislere parmak ısırtan açıklamalarına devam ederken; biz uzman mühendisler ve bilim adamlarıyla yürüttüğümüz trafik master planımızı bitirdik. Hükümetimiz Marmara Denizi’nin altından yol geçirmişken, başta İstanbul, Ankara olmak üzere, bütün dünya metropollerinde on yıllardır uygulanan trafik altgeçitleri ile kesintisiz ulaşım Eskişehir’de de bal gibi güvenli şekilde olabiliyor. Tabii kente yatırım yapmak, insanların hayatına fayda sağlamak niyetindeyseniz. 5 yıl içinde kent merkezimizde inşa edilecek 15 adet katlı kavşak ile;

- Taşıt Başına Ortalama Hız: 20 km/saat’ten 40 km/saat’e çıkacak.

- Taşıt Başına Ortalama Gecikme Süresi: 90 Saniyeden 20 Saniye’ye düşecek.

- Her bir kavşakta anlık olarak kuyrukta bekleyen 350 taşıt beklemeden geçecek.

- Toplam Yakıt Tüketimi: Her bir kavşak için 1 günde 3 ton akaryakıt kazancı sağlanacak.

Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor? Demokrat Parti Eskişehir'de Neler Oluyor?

- Çevre Etkisi: Her bir kavşakta 1 günde çevreye zararlı 400 Kg CO ve 15 Kg NOx gazı salınımı azaltılacak. Tüm detayları ve noktaları lansmanımızda sizlere paylaşacağız.

Siz evladınıza güvenmeye devam edin." ifadelerine yer verdi.

Bu açıklamada trafikle ilgili verilerin yanında Hatipoğlu'nun "Siz evladınıza güvenmeye devam edin." sözleri de oldukça dikkat çekti.