Büyükşehir Belediyesi çalışanları tarafından Nebi Hatipoğlu'nun seçim afişlerinin kaldırıldığına ilişkin videolar sosyal medyada çok kez paylaşılırken belediye tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama aşağıdaki gibidir;

Başkan Gürler'den Başkan Ünlüce'ye Ziyaret Başkan Gürler'den Başkan Ünlüce'ye Ziyaret

"Değerli Eskişehirliler, 

Siyasi afişler üzerinden belediyemize yönelik olumsuz algı yaratılması ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz. 14 Şubat 2024 Çarşamba günü Kütahya Yolu'nda AKP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu'na ait söz konusu reklam içeren afiş, Odunpazarı Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden tarafımıza ulaşan 'Afiş ve Pankartların Kaldırılması' konulu resmi evrak çerçevesinde sökülmüştür. İlgili yazıyı kamuoyunu bilgilendirmek adına paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca her seçim sürecinde olduğu gibi 'mağduru oynayarak' hukuka aykırı seçim propagandası yapmaya çalışan kişi ve partilere yönelik de 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri hakkındaki kanunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: 1 Ocak-29 Şubat 2024 tarihleri arasında siyasi içerikli afişlerin asılması ile ilgili izin yetkisi mülki idare amirine (valilik/kaymakamlık) verilmiş olup belediyemiz izinsiz asılan afişlerin toplatılması için araç ve personel temin etmek yükümlüdür. Mülki amir tarafından alınan karar gereği de şehrimizde belirtilen süre aralığında yalnızca duvar, araç ve seçim ofisi giydirmelerine izin verilmektedir. 

Kamuoyuna saygı ile duyururuz."