Tepebaşı Belediyesi ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde hayata geçirilen“Okutan Tepebaşı” proje protokolü, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın tarafından imzalandı. Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlanacak proje hakkında konuşan Başkan Ataç, “Tepebaşı halkının desteği ile öğrencilerimize önemli bir destek sağlayacağız” dedi.

Üniversiteler Eskişehir'de buluşuyor Üniversiteler Eskişehir'de buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi ve Türk Eğitim Vakfı tarafından, Eylül 2023 itibari ile Tepebaşı’nda ikamet eden üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayacak“Okutan Tepebaşı” projesi, imzalanan protokol ile hayata geçirildi. Tepebaşı Belediyesi’nde düzenlenene imza törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, TEV Eskişehir Şube Başkanı Tuğba Damarsoy ve Saha Koordinasyon Müdürü Ufuk Kaygusuz katıldı.
“Çok değerli bir katkı”Başkan Ataç üniversite öğrencilerine katkı sağlayacak bir projenin hayata
geçirildiğini ifade ederken, “TEV ile böyle bir proje yaptığımız, aynı çatı altında olduğumuz için çok sevindik. Türkiye’nin sıkıntılı bir döneminde, bu projeyi ilan etmek de anlamlı oldu. Toplumun her kesimi sıkıntı içinde ancak eğitimini almaya çalışan öğrencilerimiz ayrıca zorluk çekiyor. Böyle bir burs desteği imkanı oluşturmak, öğrencilerimizi de rahatlatacak. Tepebaşı halkının desteği ile öğrencilerimize önemli birdestek sağlayacağız. Bursu almak da öğrencilerimiz açısından çok kolay olacak.Tepebaşı bölgesinde ikamet etmesi ve okul kaydının olması yeterli olacak. Belediye olarak öğrenci kardeşlerimiz için önemli çalışmalarımız var, bu da çok değerli bir katkı olacak” diye konuştu.
“Çok daha fazlasını yapabiliriz”
TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Şartları eşitlemeye yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ülkemizde eğitim hayatlarında hala zorlanan binlerce öğrencimiz var. Amacımız daha çok öğrenciye destek olmak. Bu amacımıza ulaşmada Tepebaşı Belediyesi ile yan yana yürümekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tepebaşı Belediyesi işbirliği ve değerli eğitim destekçilerimizin katkılarıyla hayata geçirdiğimiz Okutan
Tepebaşı Projesi ile Eskişehir’de oturan ve maddi olanaksızlıklar nedeniyle desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin yanlarında olacağız.şeklinde konuştu