İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda Eskişehir sanayisinin sorunlarını dile getirdiği konuşmada, hükümetin Eskişehir’e ilgisizliği her boyutta devam ettiğini, İYİ Parti iktidarında sanayicilerin taleplerine karşılık verip, arzu ettikleri devlet yardımlarıyla iş yapacakların önünü açacaklarının altını çizdi.  

İYİ Partili Kabukcuoğlu sanayicilerin sorunlarına değinmeden önce, 27. yasama yılının başından bu yana dile getirdiği, 90 bin nüfuslu Emek-71 Evler mahallelerinde lise talebinin yerine getirileceğinin İl Milli Eğitim Müdürü tarafından açıklanmasını olumlu karşıladıklarını söyledi.

Melih Aydın aday adaylığını açıkladı Melih Aydın aday adaylığını açıkladı

Eskişehir OSB Başkanlığı’nın taleplerine hükümet ilgisiz olduğunu söyleyen İYİ Partili Kabukcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “ Yılbaşından önce müracaatta bulunulan 11 milyon m2 alan halen OSB olarak ilan edilmemiştir. Kamulaştırma ihaleleri uzun zaman almaktadır. Bazen 4-5 yılı buluyor. İşlemlere başlarken 70 TL/m2 alan arazinin işlem bittiğinde 170 TL/m2 ulaşmakta, bu da yatırımcı için gereksiz külfet oluşturmaktadır. Eskişehir OSB ulaşımı için Eskişehir-Ankara yoluna kavşak yapılması talebi dahi yerine getirilmemiştir. Altı üstü karayoluna bir kavşak yapılması. Maalesef hükümetin Eskişehir’e ilgisizliği her boyutta devam ediyor.Eskişehir OSB Başkanlığı, hükümetten ümidi kesince, kendi ihtiyacı olan elemanı yetiştirmek için Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açtı. Başkanlık okulu kendisi finanse ediyor. Hiç olmazsa, öğrenci başına devlet tarafından verilen katkı miktarının makul bir seviyeye getirilmesini bekliyorlar.Eskişehir OSB Başkanlığı’nın hedefi 2030 yılına kadar 50 milyon m2 alana ulaşmak, 75.000 kişiye yeni iş sahası açmak, 10 milyar $ ihracata ulaşmaktır. Hükümetin mum ile aradığı işte istihdam, işte ihracat, işte üretim. Hükümet kendi yapamadıklarını başkasına da yaptırmak istemiyor. Ülkelerine canla başla fedakarhane çalışmalarıyla hizmet veren sanayicilerimizin Allah yardımcısı olsun.İYİ Parti iktidarı tüm ülke sorunlarına çözüm getirecek, iş yapacakların önü açılacaktır. Türkiye sanayicisinin arzu ettiği devlet yardımına İYİ Parti iktidarıyla kavuşacaktır.”