Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni oyununun hazırlıklarına başladı. İngiliz kadın tiyatro yazarı Morgan Lloyd Malcolm’un kaleme aldığı “Yaban Arısı” adlı oyun Mart ayında seyirci ile buluşacak.

Kent Kültür Söyleşilerinin Konuğu Cemil Kılıç Olacak Kent Kültür Söyleşilerinin Konuğu Cemil Kılıç Olacak

2022 - 2023 Tiyatro sezonunu üç yeni oyunla başlatarak seyirci ile buluşturan Şehir Tiyatroları yeni yıla girilmesiyle birlikte yeni projeleriyle çalışmalarını sürdürüyor. İngiliz oyun yazarı ve senarist Morgan Lloyd Malcolm’un “Yaban Arısı” adlı oyunu, yıllar sonra bir araya gelen çocukluk arkadaşı iki kadının, yaşamlarının değişen ve değişmeyen yönleri ile
yüzleşmelerinin ilgi çekici ve sıra dışı hikâyesini anlatıyor. Başak Gümülcinelioğlu’nun Türkçemize kazandırdığı oyunun yönetmenliğini Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçısı Savran Perk üstleniyor. Savran Perk aynı zamanda
oyuncu olarak da görev aldığı iki kişilik oyunda Şehir Tiyatrolarının değerli oyuncusu Ezgi Coşkun ile sahneyi paylaşacak.
Provaları aralıksız sürdürülen oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Mustafa Kala üstleniyor. “Yaban Arısı” Mart ayında izleyici ile buluşacak ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları bünyesinde sahnelenmeye devam edecek.