Bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Eskişehir Başarı Ödülleri” final töreninde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, halk oylaması ile belirlenen “En iyi Oyun, En iyi Kadın ve En iyi Erkek Tiyatro Sanatçısı” ödüllerini almaya değer görüldü.

Şehir Tiyatroları İlçelerden Gelen Vatandaşları Konuk Etti Şehir Tiyatroları İlçelerden Gelen Vatandaşları Konuk Etti

Network Türkiye oluşumunun Ahmet Can Akdemir koordinatörlüğünde düzenlediği, Eskişehir’de iş dünyasının yanı sıra, tüm sosyal, siyasal, bürokratik çevreleri de kapsayan ve internet üzerinden halk oylaması ile değerlendirilen ödül töreni, geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir’de gerçekleştirildi. Organizasyonda 600 farklı kişi ve kurum aday gösterilerek, 53
kategoride ödüller sahipleri ile buluşturuldu. Sanat ödülleri kapsamında Şehir Tiyatrolarının birbirinden değerli oyuncuları aday gösterilirken, Yılın Kadın Tiyatro Sanatçısı Ödülüne “Özlem Akdoğan”, Yılın Erkek Tiyatro Sanatçısı Ödülüne “Sermet Yeşil”, Yılın Tiyatro Oyunu Ödülüne ise Şehir Tiyatrolarının yeni sezon oyunu olan “Yaşasın Demokrasi” değer görüldü. Sunuculuk görevini Soner Yüksel ve ünlü aktris Wilma Elles’in üstlendiği gecede Şehir Tiyatrosu sanatçıları ödüllerini alırken kısa birer konuşma yaparak, Eskişehir halkına teşekkürlerini dile getirdiler.