Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını “Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri” ile kutladı.

2022-2023 sezonunu anlamlı bir konserle açan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

O festival yeniden başlıyor O festival yeniden başlıyor

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Ender Sakpınar şefliğini yaptığı konserde, Senfoni Orkestrası solist Gökhan Aybulus ve Nemeth Kuartet’i ağırladı.

Kuartet şu isimlerden oluştu; Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Serter (keman), Mutlu Varlık Kocaili (viyolonsel) ve Pınar Basalak (viyolo).

Konserde kahramanlık türküleri ve marşlar da hep bir ağızdan söylendi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de konseri izleyiciler arasından takip etti.

Konser sonunda Başkan Büyükerşen’e büyük ilgi gösteren vatandaşlar, fotoğraf çektirmek için sıraya girerken Büyükerşen de fotoğraf isteklerini geri çevirmedi.